1
/
9
1
/
9
$161.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$161.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$161.99
Price After Coupon
$161.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$276.99
42% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21801402
This alabaster pendant, with its exquisite spherical design and elegant black metal appearance, perfectly combines Nordic minimalist style with modern art. The lampshade is made of smooth stone, showing a warm texture, and emits a soft light when lit, just like the bright moon in the night sky, instantly enhancing the aesthetic height of the space. Whether placed in the kitchen or the bar, it can show extraordinary charm.
- The contemporary design fits in with any home style and integrates easily with multiple spaces.
- The solid metal material ensures the durability of the chandelier, which will last for many years.
- LED bulbs provide sufficient and energy-saving light sources, reducing energy consumption while ensuring good lighting effects.
- Suitable for use above kitchen islands to provide good lighting for daily activities.
- Simple design, easy to install and clean, it is an ideal choice for those who pursue quality life.
Weights & Dimensions

| Length | 5" |
| Width | 5" |
| Fixture Height | 5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Stone |
| Shade Color | White |
| Mounting Type | Cord |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Globe |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service