1
/
15
1
/
15
$1,346.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $242.46 Coupon
Coupons Details
$1,104.53
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,346.99
18%
Off Over $0.00
-$242.46
Price After Coupon
$1,104.53
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,710.99
21% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21467334
Made of high-quality solid wood, this modern, minimalist bedside table captures the essence of minimalist design and is the perfect companion in your bedroom.
- The single drawer design provides ample storage space for nighttime reading or personal items, keeping your bedside tidy and organized.
- The elegant look of this bedside table will suit any style of bedroom, making it ideal for nighttime reading and adding a touch of elegance to your room.
- Available in white and black and white to meet the needs of different decoration styles.
- The compact size design is particularly suitable for placement in limited spaces, giving your bedroom more usable space and flexibility.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm),19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black and White,White |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service