1
/
17
1
/
17
$156.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$156.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$156.99
Price After Coupon
$156.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,019.99
85% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21557301
This modern fabric drum chandelier enhances the beauty of any space with its soft and elegant lines. Whether it is a living room, dining room or bedroom, it can provide the perfect lighting effect for your interior design.
- The white fiber material is both stylish and durable. It is easy to clean and does not easily fade, ensuring that the lamp remains in good condition for many years of use. Dust can be easily removed by wiping with a dry cloth, keeping the lampshade clean and new.
- A variety of size options (20 inches, 24 inches, 31.5 inches) and 3 to 5 lamp head designs meet the lighting needs of different rooms while creating a warm and comfortable atmosphere.
- The metal lamp frame is sturdy and durable, providing a stable and safe use experience. The lamp is easy to install, even for inexperienced users.
- Suitable for modern and mid-century modern home decor, the drum design brings a classic visual effect and is an ideal choice for both practicality and decoration.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Fixture Height | 20",24",31.5" |
| Length | 12.5",17" |
| Rod/Chain/cord Length | 39.5" |
| Width | 20",24",31.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Size | 20",24",31.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Down |
| Fixture Type | Drum |
| Shade Material | Fabric |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Off-White,White |
| Glass Type | Fabric |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Number of Lights | 3-Light,5-Light |
| Number of Tiers | 2 Tiers |
| Shade Included | With Shade |
| Shape | Drum |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service