1
/
18
1
/
18
$971.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $174.96 Coupon
Coupons Details
$797.03
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$971.99
18%
Off Over $0.00
-$174.96
Price After Coupon
$797.03
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,254.99
57% OFF
18% OFF, Code: MAY
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21707805
This modern style stone powder finish bar combines practicality and beauty, perfectly enhancing the taste of your home.
- High-quality stone countertops are scratch-resistant and wear-resistant, maintaining their luster for a long time.
- The convenient storage cabinet design allows you to easily store wine glasses and daily necessities, keeping the space tidy.
- The fixed base design enhances stability and is suitable for the intimate space of 2 people.
- Suitable for a variety of scenarios in the kitchen, living room or outdoors, it is an ideal choice for small spaces.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 37" (95 cm),41" (105 cm),45" (115 cm),49" (125 cm),53" (135 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Warranty
Product Overview
What's Included
Features
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4 |
| Table Top Material | Stone |
| Please Note | Table Only |
| Handmade | Non-Handmade |
| Product Type | Bar Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 36 inches,42 inches,48 inches,54 inches |
| Table Base Type | Fixed Pedestal |
| Base Color | White,Black |
| Table Base Material | Metal |
| Table Top Color | White |
| Top Shape | Rectangular |
| Style | Modern |
| Color | Black,Milky White |
| Size | 41"L x 15.75"W x 41"H,37"L x 16"W x 41"H,45.3"L x 15.7"W x 41.3"H,49.2"L x 15.7"W x 41.3"H,53.1"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Feature | Storage |
| Storage Included | Storage Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
New Arrival