1
/
7
1
/
7
$1,329.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,329.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,329.99
Price After Coupon
$1,329.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,858.99
66% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21699868
This Nordic-style round wooden coffee table maximizes the natural and simple beauty and can be easily integrated into various home decoration styles.
- The round design paired with light wood tones creates a warm and harmonious visual experience, making it an ideal home embellishment.
- Perfect for the living room or bedroom, it is an excellent choice whether for placing coffee cups or books.
- Made of high-quality wood, it is sturdy and durable, yet easy to clean and maintain, ensuring a long service life.
- The unique drum-shaped base design not only enhances stability, but also gives the product a unique artistic feel.
Weights & Dimensions

| Height | Short (Under 18 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Top Color | Natural Finish |
| Table Top Material | Wood |
| Base Color | Natural |
| Base Material | Wood |
| Wood Tone | Light Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Chairside |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Usage | Living Room |
| Size | 19"L x 19"W x 16"H+15"L x 15"W x 14"H |
| Overall Height - Top to Bottom | 16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19" (49 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19" (49 cm) |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Swivel | Non-Swivel |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Natural Finish |
| Number of Table Included | 2 |
| Set Type | Set |
| Style | Scandinavian |
| Table Base Type | Drum |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service