1
/
13
1
/
13
$757.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $136.44 Coupon
Coupons Details
$621.55
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$757.99
18%
Off Over $0.00
-$136.44
Price After Coupon
$621.55
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,190.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21731345
This modern bar table becomes the highlight of your home with its simple design and practical functionality.
- The style is modern and fashionable, suitable for various home decoration styles.
- Made of strong material to ensure durability for long-term use.
- Built-in storage shelf design, convenient for storage, can easily adapt to small spaces.
- Suitable for kitchen bar, dining room, and indoor entertainment area.
- Moderate height, perfect for casual dining and social gatherings.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 44.5" (113 cm),52" (133 cm),60" (153 cm),68" (173 cm),76" (193 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Stone |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 44"L x 16"W x 41"H,52"L x 16"W x 41"H,60"L x 16"W x 41"H,68"L x 16"W x 41"H,76"L x 16"W x 41"H |
| Popular Table Lengths | 42 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Color | Off-White |
| Table Top Color | White |
| Base Color | White |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Table Base Material | Steel |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Bar Table |
| Design | Fixed Top |
| Storage Type | Shelves |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service