1
/
17
1
/
17
$305.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $55.08 Coupon
Coupons Details
$250.91
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$305.99
18%
Off Over $0.00
-$55.08
Price After Coupon
$250.91
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$461.99
34% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21695435
This modern gold 3-light glass bathroom fixture is the perfect blend of elegance and practicality, suitable for many home decor styles.
- Made of metal for enhanced durability and finished with a gold coating for an added touch of luxury, it’s a great choice for enhancing the feel of your space.
- The glass lampshade design is not only elegant, but also can softly diffuse light, creating a comfortable lighting environment and creating a warm atmosphere.
- Compatible with LED, incandescent and fluorescent light sources, giving users a variety of choices to meet different lighting needs.
- The hard-wired installation design ensures a firm and secure installation, suitable for installation in bathrooms, dressing rooms, corridors and other places, adding a stylish touch to your home.
- The lamp is suitable for 110V-120V and 220V-240V voltages, suitable for use in multiple countries and regions, convenient and flexible.
- The moderately sized design is suitable for different spaces, including small bathrooms and dressing tables, adding a touch of beauty to small spaces.
- Whether for daily use or special occasions, this lamp is ideal for your flexible arrangem
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 9.5" |
| Width | 3.5" |
| Length | 13.5",18",4.5" |
| Shade Height | 7" |
| Fixture Depth | 3.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch,Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Down |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Gold |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light,3-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service