1
/
12
1
/
12
$129.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $23.40 Coupon
Coupons Details
$106.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$129.99
18%
Off Over $0.00
-$23.40
Price After Coupon
$106.59
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$329.99
61% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21325242
This contemporary metal floor lamp will add a touch of style to your living room with its elegant curved design and orange dome shade.
- Made of high-quality metal, it is sturdy and durable, ensuring a long service life.
- The orange shade brings a warm glow, creating a cozy atmosphere in any room, and is suitable for any home style.
- Integrated LED lighting technology, energy-saving, and environmentally friendly, soft light without glare, protects eyesight.
- The foot switch design is easy to operate, allowing you to easily control the lighting in your home.
Weights & Dimensions

| Adjustable Extension | Unadjustable Extension Length |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Overall Height - Top to Bottom | 86.5" (220 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 35.5" (90 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 35.5" (90 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
Warranty
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Orange,White |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Product Type | Arched |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Set Type | Single |
| Shade Color | Orange,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Shape | Dome |
| Style | Modern |
| Batteries Included | Battery Not Included |
| Battery Operated | Non Battery Operated |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Included |
| Built-in USB Port | USB Port Not Included |
| Built-in Wireless Charger | Built-in Wireless Charger Not Included |
| Bulb Base | E26/ Medium (Standard),E27/ Medium (European) |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Dimmable | Undimmable |
| Edison Bulb | Not Edison Bulb |
| Integrated LED | Integrated LED Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Smart Enabled | Smart Control Not Included |
| Switch Included Or Not | with Switch |
| Switch Position | Cord |
| Switch Type | Foot |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Eligible for Replacement Parts | Eligible for Replacement Parts |
| Commercial Warranty | Commercial Warranty Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Dry | Dry |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service