1
/
24
1
/
24
$196.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $35.46 Coupon
Coupons Details
$161.53
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$196.99
18%
Off Over $0.00
-$35.46
Price After Coupon
$161.53
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$389.99
49% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21882133
With its simplicity and practicality at its core, this modern nightstand blends perfectly into many home styles, especially modern minimalist and traditional style bedrooms.
- Made of high-quality wood material to ensure durability and stability, the delicate frosted finish makes it feel better.
- The glass tabletop design not only enhances the overall aesthetics but also facilitates cleaning and maintenance, preventing liquids from penetrating and damaging the tabletop.
- Ample storage space provides convenience, and the upper and middle open areas can easily place books, cameras or other personal items, keeping the bedside neat and tidy.
- A variety of size options (such as 16"L x 16" W x 21 "H) are available to meet different space requirements, especially for small apartments.
- Hidden design details such as the handleless appearance and rounded corners increase safety and reduce the risk of bumps.
- It is very suitable for placing in a modern master bedroom or guest bedroom, and it is more harmonious and beautiful when paired with a bed frame from the same series.
- It is recommended to use a clean, soft cloth to gently wipe away dust and
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),14" (35 cm),16" (40 cm),18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm),14" (35 cm),16" (40 cm),18" (45 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 21" (54 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White,Brown,Cherry Wood |
| Style | Modern |
| Product Type | Bedside Cabinet |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Glass |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 18"L x 18"W x 21"H,11.8"L x 11.8"W x 21.3"H,16"L x 16"W x 21"H,14"L x 14"W x 21"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service