1
/
19
1
/
19
$190.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $34.38 Coupon
Coupons Details
$156.61
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$190.99
18%
Off Over $0.00
-$34.38
Price After Coupon
$156.61
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$664.99
71% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21367736
This solar powered black metal frame post cap light, with its simple and elegant design, makes the entire courtyard space full of modern atmosphere. Whether it is a garden path at night or a quiet poolside, this light can always add a touch of elegance and soft light.
- Made of high quality metal material, durable and rust-proof.
- Solar charging, energy saving and environmental protection, no wiring required.
- Adaptable to various weather conditions and has excellent waterproof function.
- Easy to install, quick to set up, enhances the beauty of your yard landscape.
- The modern design matches perfectly with any garden style.
- Warm and soft LED lights add safety and comfort to the night.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Size | 14",22",24" |
| Color Temperature | Natural Light,Warm Light,White Light |
| Color | Black |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Shape | Rectangle |
| Quantity | 1 |
| Width | 12",8",9" |
| Fixture Height | 14",22",23.5" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service