1
/
9
1
/
9
$45.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$45.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$45.99
Price After Coupon
$45.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$134.99
66% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21848651
This modern-style wall lamp is presented in a simple geometric shape. The black steel appearance is calm and atmospheric, suitable for a variety of decoration styles. The wall lamp adopts a mask design, the light is soft and uniform, creating a warm atmosphere and increasing the sense of layering of the space.
- Made of high-quality steel, it ensures the durability and high strength of the product, adding elegance and peace of mind to your home life.
- Equipped with LED bulbs, it has the advantage of energy saving and will not generate excessive heat due to long-term use, ensuring safety and environmental protection.
- The simple design is easy to match with various interior decoration styles. Whether it is a modern and simple living room or bedroom, it can become an eye-catching decoration.
- The wall lamp is easy to install and comes with detailed installation instructions to ensure that you can complete the installation quickly and enjoy a comfortable lighting experience.
Weights & Dimensions

| Height | 7" |
| Width | 2.5" |
| Length | 4.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,White,Grey |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Steel |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 7" |
| Color Temperature | Warm Light |
| Fixture Type | With Shade |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 7" |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service