1
/
15
1
/
15
$72.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $13.14 Coupon
Coupons Details
$59.85
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$72.99
18%
Off Over $0.00
-$13.14
Price After Coupon
$59.85
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$264.99
72% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21432620
This modern solar post light combines elegance and practicality to add a unique charm and sense of security to your outdoor space. Made of solid metal, it is durable and waterproof, suitable for all weather conditions, making every night full of warm light.
- The design style is very modern, and the rectangular appearance is simple and elegant, suitable for various decoration styles.
- High-quality metal material ensures that the lamp is strong and durable and will stand the test of time.
- It is solar powered, energy-saving and environmentally friendly, and has excellent waterproof function, making it suitable for outdoor use.
- It can be used as an aesthetic decoration for patios, terraces, fences and even gardens to enhance the overall beauty of the space.
- Multiple sizes available, can be flexibly installed on columns of different widths, and is highly practical.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Height | 10.5",12.5",15.5",7.5" |
| Width | 10.5",12.5",6",8.5" |
| Quantity | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Color Temperature | 3 Color Light |
| Material | Metal |
| Power Source | Solar |
| Color | Black |
| Size | 6",8.5",10.5",12.5" |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service