1
/
7
1
/
7
$101.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$101.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$101.99
Price After Coupon
$101.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$183.99
45% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21757759
This wall lamp, with its unique vintage design, outlines an elegant lantern shape, combined with modern lighting technology, adding infinite charm to your indoor or outdoor space. The high-quality metal material gives it a strong and durable property that can withstand various weather conditions while maintaining a smooth touch and charming appearance.
- The vintage-inspired design perfectly showcases elegance and classic charm.
- Soft lighting is diffused through beautifully designed glass panels, creating a cozy ambience.
- Suitable for various installation environments, including outdoor use, to enhance the value of space.
- Easy to install and maintain, eliminating the need for tedious post-operation.
- This wall lamp is both decorative and functional, and is the perfect choice to enhance the style of your home.
Weights & Dimensions

| Height | 19.5" |
| Length | 9" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Antique,Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Feature | Outdoor |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Clear Glass |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | With Shade |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service