1
/
15
1
/
15
$192.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$192.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$192.99
Price After Coupon
$192.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$374.99
49% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21678880
This Rustic-style wall lamp is uniquely designed. It uses natural rattan materials to present an elegant flower shape, adding a warm retro atmosphere.
- Used in the bedroom, this lamp can not only provide you with soft lighting effects but also become part of the wall decoration, enhancing the overall beauty of the space.
- The rattan lampshade makes the light twinkle like stars, creating a warm atmosphere, especially suitable for use in bedrooms, living rooms, and hallways.
- The high-quality rattan material ensures the durability and long service life of the lamp, highlighting the environmental protection characteristics and high-end texture of the product.
- Whether used as a reading lamp or to create a warm scene, this wall lamp can provide a perfect lighting solution while embellishing your home life.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 16" |
| Height | 16.5" |
| Length | 12" |
| Width | 16" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Dome |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Glass Type | With Shade |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Wood |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Rattan |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service