1
/
16
1
/
16
$329.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $59.40 Coupon
Coupons Details
$270.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$329.99
18%
Off Over $0.00
-$59.40
Price After Coupon
$270.59
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$690.99
52% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21390734
This side table showcases a unique rustic style, crafted from natural wood. Its classic and durable appearance provides not only sturdy support but also a highly decorative touch.
- Its square design makes it a perfect fit for various home layouts, suitable for placement in the living room, bedroom or study, whether for displaying decorations or for practical use.
- The warm and natural brown wood tone adds a cozy feel to the space and pairs perfectly with furniture and flooring of different styles.
- The standard-sized design caters to a variety of usage needs, offering flexible placement options and allowing for easy placement in any corner of the home.
- The blocky base structure ensures stability, while the simple and straightforward lines make cleaning easier, allowing you to easily wipe the surface to keep it clean.
Weights & Dimensions

| Height | Short (Under 18 in.),Standard (18-28 in.) |
| Length | Small (Under 14 in.),Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm),16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Wood |
| Base Color | Brown |
| Table Top Material | Wood |
| Table Top Color | Brown |
| Size | 12"L x 12"W x 20"H,16"L x 16"W x 18"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Brown |
| Number of Table Included | 1,2 |
| Set Type | Set,Table Only |
| Style | Rustic |
| Table Base Type | Block |
| Top Shape | Square |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service