1
/
16
1
/
16
$1,448.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $260.82 Coupon
Coupons Details
$1,188.17
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,448.99
18%
Off Over $0.00
-$260.82
Price After Coupon
$1,188.17
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,155.99
65% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21708932
This round coffee table will add a touch of country style to your living room with its natural wood grain and unique shape.
- Country style, suitable for various home decoration themes.
- Natural wood, environmentally friendly and durable, showing high quality.
- Small round design, suitable for apartments and compact spaces.
- The unique design becomes the visual focus of the living room.
- Suitable for placing decorations, drinks, and books to enrich living room life.
Weights & Dimensions

| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Height | Standard (14-22 in.) |
| Length | Small (Under 30 in.),Standard (30-50 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 16" (40 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm),33.5" (85 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm),33.5" (85 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 24"L x 24"W x 16"H,28"L x 28"W x 16"H,31.5"L x 31.5"W x 16"H,33"L x?33"W x?16"H |
| Table Top Material | Wood |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Base Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Table Top Color | Black,Brown,Natural |
| Table Base Color | Black,Brown,Natural Finish |
| Product Type | Coffee Table |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Stools Included | Stool Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Foldable | Non-Foldable |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Caramel,Cherry Wood |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Single Table |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Three Leg |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service