1
/
22
1
/
22
$156.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$156.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$156.99
Price After Coupon
$156.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$440.99
64% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21698074
This rustic wall lamp combines simple design with elegance, making it an ideal choice for home decoration. The perfect combination of wood and stone highlights the natural texture and unique beauty, adding warmth and personality to every room.
- The elegant modern style shows fashion and beauty, adding taste to the home space.
- The combination of high-quality wood and stone is strong and durable, ensuring the long-term use value of the product.
- The wall lamp has a unique design and is equipped with an adjustable wooden swing arm, which can adjust the direction of light as needed and is very practical.
- The unique geometric design is simple and elegant, suitable for a variety of home decoration styles.
- It is easy to install without complicated steps. It is suitable for various wall installations to make your home more beautiful.
Weights & Dimensions

| Arm Length | 23.5" |
| Backplate Width | 4",9.5" |
| Fixture Depth | 23.5",4.5" |
| Height | 6",9.5" |
| Length | 4.5",5",6" |
| Width | 23.5",4.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Switch Type | Rocker |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient,Down |
| Glass Type | White Glass,With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin,LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder,Dome,Geometric |
| Size | 5 to 9 Inch,Medium (20"-25" wide) |
| Shape | Barn,Cylinder,Dome,Trapezoid |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Walnut,Wood Color |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Beige,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass,Stone |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27,G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired,Plug In Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service