1
/
15
1
/
15
$406.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$406.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$406.99
Price After Coupon
$406.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$916.99
56% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21335922
This French country-style wooden end table perfectly combines traditional and modern design elements, suitable for a variety of home decoration styles. Made of high-quality oak, it presents a natural wood texture and warm tones, adding a natural atmosphere to the home space.
- Compact design fits into compact spaces, providing extra storage space for your living room or bedroom.
- The exquisite weaving details add visual layering and unique aesthetic effects.
- The sturdy four-leg design ensures stability and durability, maintaining excellent quality over time.
- The standard ergonomic height improves the comfort and convenience of use and is easy to place at any location.
Weights & Dimensions

| Length | Small (Under 14 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Top Color | Natural Finish,Black,Green |
| Table Top Material | Wood |
| Top Wood Species | Oak |
| Base Color | Natural,Black,Green |
| Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Oak |
| Wood Tone | Light Wood,Espresso Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 24.5" (62 cm) |
| Feature | Storage |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Set Type | Table Only,Set |
| Number of Table Included | 1,2 |
| Style | French Country |
| Top Shape | Free Form |
| Color | Black,Natural Finish,Green |
| Table Base Type | Four Legs |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service