1
/
15
1
/
15
$4,644.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $836.10 Coupon
Coupons Details
$3,808.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$4,644.99
18%
Off Over $0.00
-$836.10
Price After Coupon
$3,808.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$12,646.99
63% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210042707
This Scandinavian-style sideboard is crafted from cherry and pine wood, creating an elegant, natural, and durable appearance. Its multi-layered open storage design effectively maximizes storage space, making it easy to organize tableware, decorative items, and more.
- The cabinet features a stone countertop design, providing a durable and easy-to-clean surface suitable for everyday use and display needs during special events.
- By utilizing its exposed storage area, you can easily display exquisite tableware or special holiday meals, such as Thanksgiving dinner, making your restaurant not only practical but also attractive.
- The cabinet's design is suitable for small and standard-sized spaces, allowing it to blend perfectly into any kitchen or other dining area, enhancing the overall aesthetics and practicality of the space.
- The overall structure emphasizes versatility, serving as everyday storage or a food display stand during festive gatherings. This flexibility makes it an indispensable part of the family dining space.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 35.5" (90 cm),43" (110 cm),51" (130 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19.5" (49.5 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 76" (193.5 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown,Brown/ Silver |
| Size | 35"L x 19"W x 76"H,43"L x 19"W x 76"H,51"L x 19"W x 76"H |
| Style | Scandinavian |
| Product Type | Kitchen Storage Cabinet |
| Material | Pine,Cherry Wood |
| Countertop Material | Stone |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Lighting Included | Lighting Included |
| Free Standing | Freestanding |
| Storage Included | Storage Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Open Storage |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service