1
/
14
1
/
14
$1,532.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $275.94 Coupon
Coupons Details
$1,257.05
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,532.99
18%
Off Over $0.00
-$275.94
Price After Coupon
$1,257.05
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,392.99
55% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21674176
This Scandinavian style Bistro table, made from natural cherry wood, perfectly combines minimalist design with practical functionality.
- Natural wood materials give furniture a unique warmth while also being durable.
- Suitable for a variety of scenarios: whether used as a home bar or a book bar storage space, it can show its charm.
- The stable cross-branch structure and comfortable footrest design ensure comfort for long-term use.
- A variety of sizes are available to meet different space requirements and make your home environment more personalized.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6 |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
| Design | Fixed Top |
| Product Type | Bar Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 42 inches,48 inches,54 inches,60 inches |
| Table Base Type | Trestle |
| Base Color | Natural |
| Table Base Material | Wood |
| Table Top Color | Natural Finish |
| Color | Natural Finish |
| Top Shape | Rectangular |
| Style | Scandinavian |
| Size | 39.4"L x 17.7"W x 41.3"H,47.2"L x 17.7"W x 41.3"H,55.1"L x 17.7"W x 41.3"H,63"L x 17.7"W x 41.3"H |
| Footrest Included | With Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Feature | Footrest |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service