1
/
20
1
/
20
$3,842.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $691.74 Coupon
Coupons Details
$3,151.25
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$3,842.99
18%
Off Over $0.00
-$691.74
Price After Coupon
$3,151.25
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,960.99
36% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21713590
This bar table is unique in its Nordic style. The natural wood color and simple line design add a sense of tranquility and elegance to your home environment. Made of high-quality light wood, the smooth surface is not only comfortable to the touch, but also easy to clean and maintain.
- Extremely easy to assemble, can be completed in simple steps.
- The spacious design allows the chairs to be easily stored without taking up space.
- The structure is solid and durable, suitable for long-term use.
- The design is simple and stylish, suitable for modern and classic home decoration styles.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),79" (200 cm),102" (260 cm),63" (160 cm),94.5" (240 cm),86.5" (220 cm),55" (140 cm),71" (180 cm),110" (280 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 23.5" (60 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 37" (95 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Counter Height (34"-39") |
| Table Top Material | Wood |
| Seating Capacity | Seats 4,Seats 8 or More,Seats 6 |
| Size | 47.2"L x 23.6"W x 37.4"H,71"L x 24"W x 37"H,87"L x 24"W x 37"H,94"L x 24"W x 37"H,102"L x 24"W x 37"H,110"L x 24"W x 37"H,55"L x 24"W x 37.5"H,79"L x 24"W x 37.5"H,63"L x 24"W x 37"H |
| Popular Table Lengths | 48 inches,72 inches,60 inches,54 inches |
| Color | Natural Finish |
| Table Top Color | Natural Finish |
| Base Color | Glass/ Clear |
| Style | Scandinavian |
| Top Shape | Rectangular |
| Table Base Material | Plastic / Acrylic |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Bar Table |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore