1
/
16
1
/
16
$1,378.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $248.22 Coupon
Coupons Details
$1,130.77
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,378.99
18%
Off Over $0.00
-$248.22
Price After Coupon
$1,130.77
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,334.99
41% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21499162
This Nordic-style bar table is designed with simplicity and elegance as its design concept. The white stone tabletop is perfectly combined with the iron base, showing the harmonious beauty of modernity and nature. Whether it is at home or in the office, this table can become a beautiful landscape in the space.
- Durable use, the table top is made of high-quality stone, which is strong, wear-resistant and has a long service life.
- Easy to clean, the smooth surface can be kept clean with just a light wipe.
- The chair storage design is clever, taking up no extra space and greatly improving space utilization.
- The unique style is suitable for a variety of decoration styles, from modern to classic, and can easily integrate into various environments.
- It is suitable for a wide range of scenarios, whether it is a family gathering, office meeting, or a leisure break, this bar table can provide perfect service.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Stone |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Table Base Material | Iron |
| Table Top Color | White |
| Color | White |
| Top Shape | Free Form |
| Style | Scandinavian |
| Size | 47.2"L x 19.7"W x 41.3"H,55.1"L x 19.7"W x 41.3"H,63"L x 19.7"W x 41.3"H,70.9"L x 19.7"W x 41.3"H,78.7"L x 19.7"W x 41.3"H |
| Base Color | White,Beige |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service