1
/
23
1
/
23
$769.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $138.60 Coupon
Coupons Details
$631.39
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$769.99
18%
Off Over $0.00
-$138.60
Price After Coupon
$631.39
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$959.99
20% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21710070
This bar table interprets the harmonious beauty of modern restaurants with its elegant Nordic design and natural wood materials. The warm brown wood surface and white metal accessories are perfectly matched, full of warmth and texture.
- The solid wood tabletop brings a warm and natural texture feeling, suitable for a variety of home styles.
- Convenient height design can be matched with various styles of high chairs to create a comfortable dining experience.
- Easy to assemble, users can use it quickly without complicated steps.
- The structure is stable, wear-resistant and durable, suitable for long-term use, and easy to clean and maintain.
- It is suitable for a variety of scenarios, whether it is a family gathering or a small cocktail party, it can add to the atmosphere.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm),94.5" (240 cm),102" (260 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
| Object Options | Leg |
| Design | Fixed Top |
| Product Type | Bar Table |
| Finish Type | Unfinished |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 36 inches,48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Table Base Type | Sled |
| Base Color | White |
| Table Base Material | Metal |
| Table Top Color | Brown |
| Color | Brown |
| Top Wood Species | Pine |
| Top Shape | Rectangular |
| Style | Scandinavian |
| Size | 39.4"L x 15.7"W x 41.3"H,47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H,86.6"L x 15.7"W x 41.3"H,94.5"L x 15.7"W x 41.3"H,102.4"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service