1
/
13
1
/
13
$611.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$611.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$611.99
Price After Coupon
$611.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,104.99
45% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21703501
This modern wooden round coffee table not only catches the eye with its elegant cream hue, but also comes with practical storage space, perfectly fitting into any home decor style.
- Elegant and modern design enhances the taste of your living room.
- High quality wood, durable and environmentally friendly.
- The round design saves space and is suitable for small apartments and homes.
- Built-in hidden storage compartment keeps your desktop tidy and organized.
- Multi-purpose usage scenarios, suitable for living rooms, study rooms and leisure spaces.
Weights & Dimensions

| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Height | Standard (14-22 in.) |
| Length | Standard (30-50 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 15" (38 cm),18" (45 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 21" (54 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 21" (54 cm),31.5" (80 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 21"L x 21"W x 18"H,31.5"L x 31.5"W x 15"H |
| Table Top Material | Wood |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Base Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Tray Top | Tray Top |
| Table Top Color | Black,Brown,Natural |
| Table Base Color | Black,Brown,Natural Finish |
| Wood Tone | Espresso Wood,Light Wood,Medium Wood |
| Product Type | Tray Top |
| Suitable for Indoor Use | Suitable for Indoor Use |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Stools Included | Stool Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Foldable | Non-Foldable |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Natural,Nut-Brown |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Single Table |
| Style | Scandinavian |
| Table Base Type | Three Leg |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service