1
/
18
1
/
18
$497.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$497.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$497.99
Price After Coupon
$497.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$772.98
36% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21610664
This Nordic-style nightstand combines style and practicality, with a leather surface and modern design, making it the perfect choice for your bedroom. The nightstand provides additional storage space to help you better organize your personal belongings.
- Equipped with a floating shelf design, you can conveniently place books, alarm clocks or decorations to add a sense of layering and beauty to the room.
- Two spacious drawers provide ample storage space for small items such as nighttime reading material and glasses, keeping your desk tidy.
- Its compact size is designed to fit into small spaces and can be placed next to a bed, sofa, or used as a standalone piece of furniture to add elegance to any space.
- A variety of color options can better match your existing interior decoration style and highlight your personalized home taste.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Color | Coffee,Dark Gray,Dark Gray-White,Gray-White,Khaki-White,Light Gray,Orange,White,White/ Orange,White-Brown |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Frame Material | Wood |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Scandinavian |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Feature | Shelf |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service