1
/
12
1
/
12
$448.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $80.82 Coupon
Coupons Details
$368.17
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$448.99
18%
Off Over $0.00
-$80.82
Price After Coupon
$368.17
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$794.99
44% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21542372
This Nordic-style bedroom stool adds an elegant touch to the bedroom with its simple and elegant design. Made of high-quality wood, it is of high quality and has soft and elegant colors, which can be cleverly integrated into various interior decoration styles.
- Made from natural wood, the wooden construction is sturdy and built to withstand the wear and tear of everyday use, ensuring long-lasting durability.
- The design is simple and practical, making it ideal for placement at the end of the bed for use when dressing in the morning or lying down, increasing the practicality and convenience of the bedroom.
- The long design (greater than 55 inches) provides additional storage and seating area for the bedroom space, while maintaining aesthetics and being more practical.
- Its rich brown wood surface is solid and durable, while adding a natural warmth to the interior, creating a cozy home atmosphere.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 43" (110 cm),51" (130 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Seat Height – Floor to Seat | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Brown |
| Height | Short (Under 22") |
| Length | Long (Above 55"),Small (Under 45"),Standard (45" - 55") |
| Material | Wood |
| Pattern | Solid Color |
| Product Type | Dining Bench |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 43"L x 12"W x 18"H,51"L x 12"W x 18"H,59"L x 12"W x 18"H |
| Style | Scandinavian |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Arms Included | Armless |
| Baskets | Without Basket |
| Legs Included | With Legs |
| Nailhead Trim | Without Nailhead Trim |
| Seat Back | Backless |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore