1
/
15
1
/
15
$4,123.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $742.32 Coupon
Coupons Details
$3,381.67
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$4,123.99
18%
Off Over $0.00
-$742.32
Price After Coupon
$3,381.67
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,177.99
20% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21525114
With its natural cherry wood tone, this bar table perfectly interprets the simplicity and elegance of Scandinavian style and fits in with any modern home decor. The warm texture of the wood adds visual comfort and makes the space more sophisticated.
- The built-in storage space design allows you to easily store various supplies and keep your desktop tidy and organized.
- Available in a variety of sizes, it can be flexibly adapted to different space requirements, whether it is a small apartment or a spacious living room.
- The tall, unobstructed space allows the chairs to be easily pushed under the table.
- The strong and durable material ensures long-term use and is easy to maintain, requiring only a simple wipe to keep it clean.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 29.5" (75 cm),37" (95 cm),45" (115 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16.5" (42 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4 |
| Size | 59"L x 17"W x 69"H,51"L x 17"W x 69"H,43"L x 17"W x 69"H |
| Popular Table Lengths | 36 inches,48 inches |
| Color | Natural Finish |
| Table Top Color | Natural Finish |
| Base Color | Natural |
| Style | Scandinavian |
| Top Shape | Rectangular |
| Table Base Material | Wood |
| Table Base Type | Legs |
| Top Wood Species | Cherry |
| Base Wood Species | Cherry |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Storage Included | Storage Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service