1
/
6
1
/
6
$397.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$397.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$397.99
Price After Coupon
$397.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$574.99
31% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21791974
Made of natural wood, this Nordic-style bedside table showcases a natural and simple design aesthetic that fits in with any home style.
- Selected solid wooden frames and tabletops ensure the durability and stability of the product, which has a long service life and is trustworthy.
- The double drawer design provides ample storage space for books, remote controls, or other frequently used items, keeping your bedroom tidy and organized.
- Available colors: natural and walnut brown to suit different home tones.
- The compact size (39 cm long, 44 cm high) makes it perfect for placing beside a bed or in a small space without taking up too much space.
- It is suitable for reading at night or placing personalized decorations such as table lamps and photo frames to add a warm atmosphere to the bedroom.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 15" (39 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 17" (44 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Natural Finish,Nut-Brown |
| Style | Scandinavian |
| Product Type | Bedside Cabinet |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service