1
/
13
1
/
13
$123.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$123.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$123.99
Price After Coupon
$123.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$188.99
34% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21725390
This Scandinavian-style bedside table adds a touch of elegance to your bedroom with its minimalist design and practical functionality. Made of natural wood, it is durable and environmentally friendly.
- Single or double-layer drawer design meets different storage needs, helping you better organize bedside items and keep them tidy and orderly.
- The natural appearance and clear wood texture perfectly blend into various interior design styles, especially suitable for you who like simplicity and nature.
- The compact size makes it suitable for small spaces such as small apartments or bedrooms. It is especially suitable for storing small items next to the bed and placing a reading lamp at night.
- The installation is simple and safe. Whether you are a first-time furniture buyer or an experienced one, you can easily complete the assembly and enjoy a comfortable and convenient home experience.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 17" (44 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Natural,White,Wood/ White |
| Style | Scandinavian |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Rubberwood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Design | Straight Leg,Tilted Leg |
| Number of Drawers | 1,2 |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Included,Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service