1
/
19
1
/
19
$2,906.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $523.26 Coupon
Coupons Details
$2,383.73
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,906.99
18%
Off Over $0.00
-$523.26
Price After Coupon
$2,383.73
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$6,670.99
56% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21697318
This cabinet perfectly combines elegant design and simple lines. The ivory white wooden frame exudes a warm and high-end atmosphere, which becomes more elegant under the sunlight, thus adding a soft style to your home space. This is not only a storage space, but also a reflection of your life taste.
- The design style is simple yet elegant, suitable for various interior decoration styles, adding a sense of fashion to the space.
- Selected high-quality wood, solid and durable, provides long-term protection and high-quality touch.
- The glass door design allows for easy display and retrieval while keeping items neat and beautiful.
- The ample internal space design effectively improves the storage capacity and allows you to easily store various household items.
- It is suitable for a variety of home environments such as living rooms and dining rooms. It is an ideal choice for both decoration and practicality.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 36" (92 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Leg Height - Top to Bottom | 5" (13 cm) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Black,Blue,Green,Red,White,Yellow |
| Base Material | Wood |
| Color | Black,Blue,Green,Red,White,Yellow |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Style | Scandinavian |
| Top Color | Black,Blue,Green,Red,White,Yellow |
| Top Wood Species | Oak |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Number of Cabinets | 2 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service