1
/
14
1
/
14
$2,567.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $462.24 Coupon
Coupons Details
$2,105.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,567.99
18%
Off Over $0.00
-$462.24
Price After Coupon
$2,105.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$6,389.99
60% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21697371
This Nordic-style cabinet is made of natural wood, presenting a simple and warm appearance, which is suitable for various home decoration styles. Whether placed in the living room or other living spaces, this cabinet can add a natural charm to your home environment.
- Stylish Nordic design, perfectly integrated into modern home style.
- Sturdy and durable wood construction provides long-term service life.
- The free-standing design provides flexible placement options for different spaces such as living rooms and bedrooms.
- Natural wood finishes give each cabinet a unique texture and color.
- The spacious storage space can meet the needs of storing sundries in daily life.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
Specifications
Warranty
Features
What's Included
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Foldable | Non-foldable |
| Locking | Non Lockable |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Base Color | Natural |
| Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Pine |
| Color | Natural Finish |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 63"L x 15"W x 39.4"H |
| Style | Scandinavian |
| Top Color | Natural |
| Top Wood Species | Pine |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service