1
/
19
1
/
19
$1,511.77
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $272.12 Coupon
Coupons Details
$1,239.65
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,511.77
18%
Off Over $0.00
-$272.12
Price After Coupon
$1,239.65
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,956.89
23% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21713466
This bar table perfectly combines the simplicity of Scandinavian style and the elegance of modern design. The stone slab and metal frame complement each other, like a clever combination of nature and industry. There are many sizes to choose from, which can meet a variety of home needs. It can be the center of family gatherings or a corner for leisure.
- The design is elegant and modern, with a classic Scandinavian minimalist aesthetic that will suit a variety of interiors.
- Slate is an exquisite and durable material, with an easy-to-care-for surface and strong stain resistance, so it will remain as good as new even after long-term use.
- The pedal design is considerate and comfortable. You will not feel tired even if you use it for a long time, which improves the user experience.
- Its compact structure design makes it suitable for small spaces, providing a solution that combines reasonable space utilization with aesthetics.
- Not only is it suitable for use as a dining table, it is also a fashionable choice that attracts attention at family gatherings and social occasions.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Stone |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 39.4"L x 15.7"W x 41.3"H,47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Table Top Color | Black,White |
| Style | Scandinavian |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | White,Black |
| Table Base Material | Iron |
| Base Color | Black |
| Table Base Type | Trestle |
| Popular Table Lengths | 42 inches,48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Bar Table |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Feature | Footrest |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | With Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service