1
/
10
1
/
10
$2,019.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $363.60 Coupon
Coupons Details
$1,656.39
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,019.99
18%
Off Over $0.00
-$363.60
Price After Coupon
$1,656.39
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,419.99
17% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21537590
This bar table has won the favor of many users with its simple and elegant Scandinavian style. The white oak material not only exudes a natural atmosphere, but also gives the overall design a sense of tranquility and modernity, making people feel like enjoying the northern scenery when they are in it.
- Wooden panels are strong, durable and timeless, and are the perfect combination of practicality and beauty.
- The thoughtful storage function design allows you to easily store various items, making the space more tidy and organized.
- The moveable top greatly increases the applicability of the table.
- Suitable for a variety of home decoration styles, from modern and simple to classic and traditional, there is always one that suits your home.
- The stacking-sphere fixed base is not only stable and reliable, but also enhances the overall visual beauty.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Table Top Material | Wood |
| Table Height | Counter Height (34"-39") |
| Please Note | Table Only |
| Seating Capacity | Seats 2 |
| Top Shape | Free Form |
| Style | Scandinavian |
| Color | White |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Oak |
| Base Color | White |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Popular Table Lengths | 48 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Extendable/ Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service