1
/
8
1
/
8
$1,298.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $233.82 Coupon
Coupons Details
$1,065.17
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,298.99
18%
Off Over $0.00
-$233.82
Price After Coupon
$1,065.17
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,237.99
42% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21494672
This Scandinavian-style bar table has a modern and simple design style, paired with an elegant white stone tabletop, bringing visual freshness and elegance.
- The exquisite iron double base, combined with practical storage function, can be displayed beautifully and stored efficiently.
- The compact structure and warm color matching are very suitable for small spaces at home
- Equipped with two storage to place wine bottles or artworks, it makes the structure less monotonous and combines beauty and practicality.
- The durable material ensures long-lasting product life, adding a lasting modern aesthetic to your interior.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 59" (150 cm),47" (120 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Table Top Material | Stone |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Please Note | Table Only |
| Seating Capacity | Seats 6,Seats 4 |
| Popular Table Lengths | 60 inches,48 inches |
| Size | 47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,59.1"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Style | Scandinavian |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Iron |
| Base Color | White |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service