1
/
12
1
/
12
$602.44
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $108.44 Coupon
Coupons Details
$494.00
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$602.44
18%
Off Over $0.00
-$108.44
Price After Coupon
$494.00
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,059.08
43% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21850215
This TV stand is an ideal choice for modern homes with its elegant Scandinavian design. The high-quality wood structure not only enhances the natural beauty of the space, but also adds a warm and harmonious atmosphere to the living room. The design of drawers and cabinets on both sides provides a lot of storage space to keep the living room tidy and organized. The uncovered open storage area allows you to display your favorite decorations or book collections, showing the owner's taste.
- Modern and simple design, perfect for any home style.
- Made of high-quality wood, it is sturdy and durable, emphasizing the natural texture.
- Smart cable management features ensure visual clutter-free operation.
- Spacious storage space meets various storage needs.
- Suitable for a variety of home scenarios, it is an ideal solution for small spaces.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (46 cm) |
| Entertainment Center | Not Entertainment Center |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Walnut,Walnut/ White |
| Size | 63"L x 15"W x 18"H,71"L x 15"W x 18"H,79"L x 15"W x 18"H,87"L x 15"W x 18"H |
| Length | Long (Over 67 in.) |
| Height | Low(Under 21 in.) |
| Style | Scandinavian |
| Product Type | TV Stand |
| Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Pier/ Bookcase Included | Pier/ Bookcase Not Included |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Leg Height - Top to Bottom | 5" (12 cm) |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Cable Management | Cable Management Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Integrated TV Mount | Not Integrated TV Mount |
| Swivel Mount | Non-Swivel Mount |
| Lift Mechanism | Non-Lift Mechanism |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelf Material | Wood |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service