1
/
27
1
/
27
$415.87
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $74.86 Coupon
Coupons Details
$341.01
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$415.87
18%
Off Over $0.00
-$74.86
Price After Coupon
$341.01
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$807.02
48% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21696742
Add a touch of simple elegance to your kitchen and dining room with this modern wood bar table.
- Made of natural wood, it has a warm texture, is sturdy and durable.
- Versatile design, perfect for small bars, family gatherings or dining spaces.
- The simple and elegant style can be easily integrated into various home decorations.
- Lightweight and convenient, easy to move and adjust the layout, providing an ideal dining experience.
Weights & Dimensions
Specifications
| Overall Table Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm),47" (120 cm) |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Product Type | Bar Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4 |
| Popular Table Lengths | 42 inches,48 inches |
| Table Height | Counter Height (34"-39") |
| Base Color | Brown,Natural |
| Table Top Color | Brown,Natural Finish,White |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Table Base Type | Trestle |
| Table Base Material | Wood |
| Table Top Material | Wood |
| Top Shape | Free Form,Rectangular |
| Style | Scandinavian |
| Color | Brown,Light Wood,Natural,Nut-Brown,White |
| Size | 39.4"L x 15.7"W x 39.4"H,47"L x 17"W x 39"H,47"L x 20"W x 39"H,47.2"L x 15.7"W x 39.4"H |
| Please Note | Without Chairs |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm),16.5" (42 cm),19.5" (50 cm) |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service