1
/
10
1
/
10
$182.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $32.94 Coupon
Coupons Details
$150.05
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$182.99
18%
Off Over $0.00
-$32.94
Price After Coupon
$150.05
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$617.99
70% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21528371
This chandelier is dominated by modern style and elegant golden tones, with delicate glass lampshades, creating a noble and elegant atmosphere. The streamlined design of the lamp is integrated into the interior decoration, becoming a work of art in the room, which is both practical and beautiful.
- The modern style is combined with metal materials, showing a simple yet noble atmosphere.
- The glass lampshade not only improves the brightness but is also easy to clean, keeping it looking new for a long time.
- Supports multiple bulb types to create a warm or bright lighting environment for users to meet different needs.
- Suitable for diversified scenes such as kitchens and restaurants to add a sense of spatial hierarchy.
- Easy installation, built-in direct power supply, saves space, and brings convenience to users.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Canopy Width | 5" |
| Fixture Height | 13" |
| Length | 12" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 12" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Rod/Chain/cord Length | 39.5" |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Feature | Indoor |
| Fixture Type | Schoolhouse |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Canopy Shape | Round |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Color | Gold |
| Glass Type | Clear Glass |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service