1
/
29
1
/
29
$327.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $59.04 Coupon
Coupons Details
$268.95
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$327.99
18%
Off Over $0.00
-$59.04
Price After Coupon
$268.95
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$441.99
26% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21323896
This wall-mounted wine rack perfectly combines practicality and decoration, adding an industrial style and taste to your home. Its unique design can accommodate 1-6 standard-sized bottles of wine and 7-12 wine glasses to meet your diverse display needs.
- Made of solid wood, it provides a sturdy support to ensure safe storage of bottles and glasses, keeping your wine at its best quality.
- Choose from three versatile configurations to match your specific storage needs. The 2-Piece Complete Set includes both the wine bottle rack and wine glass rack, offering the ultimate wine storage solution for serious enthusiasts. For those with specific needs, the Wine Bottle Rack Only provides elegant horizontal storage for your finest bottles, while the Wine Glass Rack Only offers secure stemware storage that protects delicate glasses from damage.
- The floating installation design makes the installation process simple and space-saving, making it particularly suitable for modern homes and small apartments.
- With a wide range of colours and wood tones to choose from, including black, burgundy, wood, walnut, and white, the style can be easily integrated into any home décor.
- Suitable for a variety of occasions, whether it is a family gathering, wine tasting, or daily wine collection display, this wine rack can enhance the elegance and style of the space.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 3.5" (9 cm),5" (12 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 10.5" (26.5 cm) |
| Shelves Included | Shelves Included,Shelves Not Included |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Number of Items Included | 5 Bottles,5 Bottles Wine Rack & Glass Rack,Glass Rack |
| Color | Black,Burgundy,Natural Finish,Walnut,White |
| Design | Floating Mount |
| Material | Wood |
| Product Type | Wine Bottle & Glass Rack,Wine Bottle Rack,Wine Glass Rack |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Industrial |
| Wood Tone | Espresso Wood,Light Wood,Medium Wood,Red Wood,White Wood |
| Wood Type | Solid Wood+Manufactured Wood |
| Adjustable Bottle Racks | Unadjustable Bottle Racks |
| Bottle Size Compatibility (L) | Standard Size (0.75 L) |
| Corner Unit | Not Corner |
| Feature | Solid Wood,Stemware Holder |
| Foldable | Non-Foldable |
| Stackable | Non-Stackable |
| Stemware Capacity | 7-12 |
| Stemware Rack | Stemware Rack Included,Stemware Rack Not Included |
| Wine Bottle Capacity | 1-6 |
| Wine Rack Included | Open Wine Rack Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service