1
/
16
1
/
16
$147.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$147.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$147.99
Price After Coupon
$147.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$875.99
83% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21534235
This modern track light fixture with a simple black cylindrical design adds a modern and elegant touch to the interior. Suitable for kitchens, it is the focal point of interior decoration, making your space instantly stylish and full of personality.
- Integrated LED lights provide bright, energy-efficient lighting, making it ideal for kitchens and any area that needs focused light, whether for accentuating artwork or adding ambient lighting.
- The flexibility of the track system allows the lamp head to rotate and adjust the light direction independently, making it convenient for users to adjust the light source position as needed. Whether it is cooking or social gatherings, it can create a warm and pleasant atmosphere.
- The lamps are designed to be practical and easy to install, making your lighting update project easier. The lamps are durable and made of materials that ensure long-term reliability and stability.
- This lamp is also very easy to clean and maintain. Its minimalist design is charming and easy to maintain, making it a perfect match for home decoration dominated by minimalist style.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 2.5" |
| Length | 39.5" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 5.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade Color | Black,White |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Shade / Light Direction | Down |
| Shade Material | Aluminum |
| Color Temperature | Natural Light |
| Canopy Width | 39" |
| Color | Black,White |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | With Shade |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light |
| Shape | Cylinder |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service