1
/
16
1
/
16
$431.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $77.76 Coupon
Coupons Details
$354.23
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$431.99
18%
Off Over $0.00
-$77.76
Price After Coupon
$354.23
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,177.99
63% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21972881
This modern metal sideboard combines style and functionality to add a modern aesthetic and convenience to your dining space. Whether it's used as an everyday tableware display or a food display for a special occasion, it can easily handle the job.
- The adjustable shelf design provides flexible storage options for various items. Whether it is large or small, the space can be reasonably allocated.
- The sideboard features a solid metal top that is not only wear-resistant and easy to clean but also provides a stable display platform for tableware and decorative items.
- The modern and simple design style is suitable for various interior decoration styles, enriching the visual layering of the space while maintaining its functionality and aesthetic qualities.
- To meet individual needs, a variety of color options are available, allowing it to blend perfectly with your dining room or living room decoration.
- It is suitable for a variety of occasions, not only designed for daily family use, but also more suitable for festive gatherings or dinners to enhance the dining and social experience.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 40" (101.7 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Black,White,Blue,Pink |
| Size | 63"L x 14"W x 40"H,31"L x 14"W x 40"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Metal |
| Countertop Material | Metal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Product Care | Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service