1
/
11
1
/
11
$70.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$70.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$70.99
Price After Coupon
$70.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$298.99
76% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21397894
Inspired by modern minimalist style, this swing arm wall light perfectly combines silver metal with white lampshade, showing elegant lines and timeless design aesthetics. Its double-fold arm design can be flexibly adjusted to easily meet multi-angle lighting needs, bringing unparalleled convenience and comfort.
- Selected high-quality metal material, strong and durable, keeping its luster for a long time.
- The white lampshade diffuses the light softly, creating a warm and pleasant atmosphere in the room.
- The flexible double-fold arm design allows the light to move as needed to adapt to a variety of usage scenarios.
- Combining fashion and practicality, it is suitable for embellishment of multiple environments such as bedrooms and study rooms.
- Compatible with energy-saving light sources, reducing energy consumption and contributing to environmental protection.
Weights & Dimensions

| Height | 20" |
| Length | 8" |
| Width | 4.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | Fabric |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Switch Type | Rocker |
| Size | Medium (20"-25" wide) |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch |
| Color | Silver |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Fabric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Plug In Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service