1
/
15
1
/
15
$120.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $21.78 Coupon
Coupons Details
$99.21
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$120.99
18%
Off Over $0.00
-$21.78
Price After Coupon
$99.21
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$264.99
54% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21694996
This modern style vanity lights combines simplicity and fashion, adding an elegant light to your bathroom. Its golden metal material, matched with white plastic lampshade, creates a simple yet luxurious visual effect, which is perfectly adapted to modern home life. Through its bright and warm light, the bathroom space is filled with warmth and tranquility, becoming an ideal place to relax the body and mind.
- Modern and simple style, showing the perfect combination of fashion and elegance.
- Made of high-quality metal, the elegant golden appearance is perfectly combined with a solid structure.
- The straight-line lamp post design provides uniform and comfortable lighting effects.
- Suitable for use above the bathroom to enhance the beauty and layering of the overall space.
- Easy to install, suitable for 110V-120V and 220V-240V voltages, meeting the needs of various environments.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 23.5",31.5",39.5" (100.33cm) |
| Width | 1.5" |
| Length | 2" |
| Fixture Depth | 1.5" |
| Backplate Width | 4" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 23.5",31.5",39.5" |
| Color Temperature | Natural Light,Warm Light,White Light |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Cylinder |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Plastic |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,Gold |
| Number of Lights | 1-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service