1
/
17
1
/
17
$299.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$299.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$299.99
Price After Coupon
$299.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$351.99
15% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21552306
This simple and modern acrylic rectangular coffee table, with its streamlined design and exquisite visual effects, creates a modern home space for you. It not only enhances the overall decorative style, but also highlights the elegant taste.
- Beautiful Design: The clear acrylic material makes it look light and modern, suitable for matching with many home styles.
- Compact and lightweight: The table is less than 30 inches in length and less than 14 inches in height, suitable for placement in any small space, bringing convenience to life.
- Versatile and practical: The narrow design is very suitable for use in compact spaces such as living rooms. It is an ideal choice whether it is a family gathering or relaxation.
- Durable Material: Made of high-quality acrylic, it is not only waterproof and scratch-resistant, but also easy to clean, providing you with a long-lasting use experience.
Weights & Dimensions

| Depth | Narrow (Under 16 in.) |
| Height | Low (Under 14 in.) |
| Length | Small (Under 30 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 12" (30 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm),21.5" (55 cm),25.5" (65 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 12" (30 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Tray Top | Not Tray Top |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Base Material | Plastic / Acrylic |
| Table Base Color | Gray,Brown |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Top Material | Plastic/Acrylic |
| Table Top Color | Gray,Brown |
| Size | 26"L x 12"W x 12"H,20"L x 12"W x 12"H,22"L x 12"W x 12"H,24"L x 12"W x 12"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Foldable | Fixed |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Tan,Silver Gray |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Single Table |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Sled |
| Top Shape | Rectangular |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service