1
/
23
1
/
23
$867.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $156.24 Coupon
Coupons Details
$711.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$867.99
18%
Off Over $0.00
-$156.24
Price After Coupon
$711.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,230.99
61% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21577750
This modern bedside table features a sleek trapezoidal base for a modern feel. The color scheme uses a classic black and white combination to create a timeless yet edgy look.
- The frame is made of high-quality wood with a smooth and durable surface, ensuring that it will not be easily worn out after long-term use.
- The upper drawer provides ample storage space for nighttime essentials such as books, glasses or electronic devices. The cabinet is compact and suitable for small apartments.
- The overall height of the bedside table is 20 inches, which perfectly matches the height of most bed frames. It is easy to use and does not require additional adjustments.
- The hidden drawer design not only improves the aesthetics, but also enhances safety to prevent children from accidentally pulling it out.
- It is particularly suitable for modern and simple bedroom environments. It can be used together with other products in the same series, such as bed frames or wardrobes.
- Installation is quick and easy, and comes with detailed instructions and necessary installation tools to ensure a pleasant customer experience.
- In line with the needs of modern families, a variety of color options are provided, such as cream white, cream cocoa, etc., to meet diverse matching needs.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White,Cream,White-Black,Milk Cocoa |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service