1
/
48
1
/
48
$698.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $125.82 Coupon
Coupons Details
$573.17
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$698.99
18%
Off Over $0.00
-$125.82
Price After Coupon
$573.17
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,074.99
35% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21730210
Designed in a modern, minimalist style, this bookshelf combines style and functionality, making it the perfect addition to any home or office.
- Made of high-quality metal, it ensures the stability and safety of the structure to withstand daily use for a long time.
- The easy installation feature allows you to assemble it quickly without professional help, saving you a lot of time.
- Versatile design, it can be used to display your favorite books or as a display stand for decorations.
- It can easily accommodate any space, from a small apartment to a spacious office, and the diverse color options add visual interest.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 13" (33 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (33 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 36" (92 cm),43" (109 cm),49.5" (126 cm),56.5" (144 cm),63" (161 cm),70" (178 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 13"L x 13"W x 36"H,13"L x 13"W x 43"H,13"L x 13"W x 50"H,13"L x 13"W x 57"H,13"L x 13"W x 63"H,13"L x 13"W x 70"H |
| Color | Black,Blackish Green,Green,Off-White,Pink,White |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Metal |
| Shelf Material | Metal |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 20 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Medium (36-84 in.) |
| Shape | Rectangle |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Number of Tiers | 5 Tiers,6 Tiers,7 Tiers,8 Tiers,9 Tiers |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Non-Foldable |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service