1
/
15
1
/
15
$77.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$77.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$77.99
Price After Coupon
$77.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$247.99
69% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21654376
This modern and simple style semi-ceiling lamp is stunning with its smooth spherical design. Its smooth green metal base and elegant white glass lampshade complement each other, lighting up the room like a bright star. The lamp not only has excellent lighting function, but also becomes the highlight of the space with its artistic appearance. It perfectly integrates into various home styles and brings a luxurious and elegant atmosphere to your home environment.
- The exquisite design style makes this lamp particularly eye-catching in any interior area, and its modern and simple appearance makes the home space more artistic.
- Excellent material selection, high-quality metal and glass materials ensure long-term durability and easy maintenance of the product.
- In terms of functionality, this semi-ceiling lamp provides bright and even lighting, ensuring ideal light in every corner.
- A comfortable lighting experience can make family activities more relaxed and comfortable, and soft lighting creates a warm atmosphere.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 11" |
| Length | 6.5" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 6.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Shade Material | Resin |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Shade Color | White |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Chrome,Green,Orange |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | With Shade |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shape | Globe / Ball |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service