1
/
11
1
/
11
$330.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$330.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$330.99
Price After Coupon
$330.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$602.99
45% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21945403
Combining stylish design with practical features, this modern nightstand is the perfect addition to your bedroom. Made of premium wood and faux leather, it displays a refined sense of artistry.
- Its compact size makes it perfect for any bedroom space, especially in rooms with limited space beside the bed. It can be easily placed even in a narrow corner.
- Two drawers provide convenient storage space for books, glasses, or other personal items, ensuring everything you need for the night is always within easy reach.
- Rich in color, with a variety of finishes to choose from, including gray, cream, and beige, it meets the needs of different decorative styles and enhances the overall coordination of the room.
- The soft faux leather top is perfect for placing a table lamp, picture frames or decorative vases, adding a touch of modern luxury to your bedside.
- Its exquisite workmanship and durable materials ensure a long service life. Whether it is for reading at night or placing daily necessities at hand, this bedside table can easily do the job.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 10" (25 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Beige,Off-White,Cream,Grey,Matte Gray,Dark Gray,Light Gray,Ivory & Cream |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Number of Tiers | 2 Tiers |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Foldable | Fixed |
| Swivel | Fixed |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Baskets | Without Basket |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service