1
/
12
1
/
12
$675.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $121.68 Coupon
Coupons Details
$554.31
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$675.99
18%
Off Over $0.00
-$121.68
Price After Coupon
$554.31
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,102.99
39% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21441991
Based on a classic traditional design, this bedside table is made of solid solid wood, showing natural wood grain and elegant brown tones, which makes people feel warm.
- The cabinet has a practical drawer, perfect for storing your personal belongings such as glasses and books for easy access during the night.
- The open storage space at the bottom of the cabinet is perfect for storing decorative items, magazines, or other items that you need to access at any time.
- The compact design saves space and is suitable for use in the corners of small bedrooms or narrow rooms.
- The brass handles add a touch of vintage charm and create a beautiful color contrast with the wood of the cabinet.
- An ideal platform for bedside reading or as a night light, it meets both functional needs and decorative effects.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 18.5" (47 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 15" (38 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Brown |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Height | Short(under 23 in.) |
| Length | Narrow (under 21 in.) |
| Material | Wood |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Traditional |
| Theme | No Theme |
| Wood Tone | Espresso Wood |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Feature | Solid Wood |
| Legs Included | With Legs |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Number of Drawers | 1 |
| Open Back | Open Back |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Smart Enabled | Smart Control Not Included |
| Storage Type | Drawers |
| Tip Resistant | Tip Not Resistant |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service