1
/
10
1
/
10
$69.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$69.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$69.99
Price After Coupon
$69.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$195.99
64% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21676619
The Vintage Brass Glass Wall Sconce adds a touch of luxury to your home with its elegant vintage style and sophisticated design. The warm light shines through the exquisite glass lampshade, creating a cozy and warm atmosphere, perfect for bedrooms or hallways. Whether you are pursuing a classic or modern style, this wall lamp can perfectly match various interior decorations and add a dazzling touch of color to your life.
- Unique retro design, leading the nostalgic trend.
- Made of high-quality brass to ensure durability.
- The glass lampshade design makes the light softer and warmer.
- Widely applicable, perfect match with various home decorations.
- It is very practical and suitable for bedroom or corridor lighting.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 6" |
| Height | 5" |
| Length | 5" |
| Width | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Globe |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Transparent |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Glass Type | Clear Glass |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service