1
/
28
1
/
28
$306.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $55.26 Coupon
Coupons Details
$251.73
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$306.99
18%
Off Over $0.00
-$55.26
Price After Coupon
$251.73
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$563.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21714483
This storage cabinet impresses with its elegant and exquisite design. Its marble texture not only shows a luxurious visual effect, but also adds a noble atmosphere to the interior. The design style highlights the modern sense and perfectly fits the trend of fashionable home.
- High-quality marble-textured slabs are not only strong and durable, but also easy to clean and keep looking new for a long time.
- The glass door design of the cabinet makes the internal display clearly visible, adding an artistic feel and display effect.
- The metal handle with a comfortable touch feels smooth and is easy to open, while also adding a touch of elegance.
- The internal storage space is cleverly designed, suitable for the classified storage of a variety of items, improving the convenience of life.
- The sturdy metal stand provides stability and security to the product, preventing tipping and accidental damage.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 27.5" (70 cm),33.5" (85 cm),39" (100 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),21.5" (55 cm),23.5" (60 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm),15" (38 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Material | Metal |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Foldable | Non-foldable |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Gold |
| Base Material | Metal |
| Color | Champagne,Cream White,Grey,White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Small (Under 24 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 18"L x 12"W x 71"H,22"L x 15"W x 28"H,22"L x 15"W x 33.5"H,22"L x 15"W x 39"H,22"L x 15"W x 63"H,23.6"L x 11.8"W x 70.9"H,31.5"L x 11.8"W x 70.9"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Gray,Khaki,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included,Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service